İÇ SATIŞ +90 332 239 14 20
İHRACAT +90 332 239 14 40
+90 332 239 14 28
info@ekerbijon.com.tr
sales@ekerbijon.com.tr
Ekdöksan
Eker Anasör

1984

EKER BİJON KURUMSAL

EKER KURUMSAL

Konya Organize Sanayi Bölgesinde, toplam 94.000m² alan içerisinde kurulu 43.000m²'lik 2 adet fabrikasında üretimini gerçekleştiren Büyük Eker Bijon Sanayi ve Ticaret A.Ş' 1984 yılında 45 m2'lik bir alanda küçük bir atölyede torna ve tesviye işleri ile ticari hayata atılmıştır. 1989 yılında bijon ve bijon somun üretimine başlayan Eker, gelişimini sürdürerek 1994 yılında şirketleşmiştir. Eker Bijon, 1998 yılı sonlarında bünyesine dâhil ettiği Dökümhane ile birlikte hızlı bir büyüme trendi yakalamış ve ağır vasıta ve ticari araçlar için fren kampanaları ve disklerini üretim programına dâhil etmiştir. Bir dünya markası olan Eker Bijon, kampana, disk, bijon, bijon somunu fren cırcırı, süspansiyon körüğü, kaliper parçaları üretimi ile otomotiv sektöründe yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında en güvenilir ve en tercih edilir işletmeler arasında yer almış, yönetim politikasını bu doğrultuda oluşturmuştur. 2004 yılında ISO 9001 kalite belgesini alarak kalitesinin dünya standartlarına uygunluğunu tescil ettiren Eker Bijon, 2013 yılı son çeyreği itibari ile ISO/TS 16949 Kalite belgesi, 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ve 18001 OHSAS İş sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemleri Belgelerini alma yönünde çalışmalarına hız vermiştir.

7 kıtada 100'e yakın ülkeye ihracat yapan Eker Bijon, çevre ve topluma saygı, ülke ve dünya ekonomisine katma değer sağlayarak müşterilerinin zihninde yarattığı “Eker Markası” ile uluslararası müşteri sadakati yakalamanın, aranan ve tercih edilen bir marka olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Eker Bijon olarak sektöründe ki ihtiyaçlara en iyi çözümü sunmak için, 2012 yılında KOS Sanayi Bölgesi Büyük Kayacak Mahallesinde toplamda 81.000 m2 alana sahip Ekdöksan Döküm Tesislerini kurmuştur. Dünya standartlarından ödün vermemek ve müşterilerine her zaman en iyi kaliteyi sunmak için oluşturulan Ekdöksan bünyesinde bulundurduğu son teknoloji makineler ile işlemlerini gerçekleştirmektedir. İş güvenliği esas olarak oluşturulan Ekdöksan Döküm Fabrikası, çalışanlarının sağlık ve güvenliğini aldığı tedbirler ile asla riske etmemektedir. Bünyesinde barındırdığı ekibi ailesinden gören Ekdöksan ailesi gün geçtikçe büyümeye devam edecektir. Doğaya olan sorumluluğun farkında olan Ekdöksan, çevreci politikalar izleyerek doğaya olan saygısını göstermektedir. Çevreci tutum ile büyük titizlikle oluşturulan Ekdöksan çevreci olma adına sektörünün öncü ve örnek markası olmuştur. Ar-Ge çalışmaları ile birlikte bünyesinde bulundurduğu teknolojiyi uzman kadrosu ile birleştiren Ekdöksan, kurumsallaşma adına attığı adımlar ile bugün büyük bir marka konumuna gelmiştir. Kalite kontrol ünitelerine sahip entegre döküm tesisleri ile Ekdöksan müşterilerine “kaliteli ve güvenilir ürün” anlayışı ile hizmet vermektedir. Günümüz döküm teknolojisine yön veren Ekdöksan, yatırımlarına devam edecek ve müşterilerinin her zaman ilk tercihi olma yolunda ilerleyecektir.

Firmamız otomotiv sektöründe kullanılmak üzere tasarladığı ve ürettiği fren sistemleri ile dünya çapında bilinen ve tercih edilen tedarikçilerden biridir. Kurulduğu 1984 yılından itibaren hizmet ve kalite standartlarını sürekli geliştiren Eker Türk Otomotiv sektöründe öncü kimliği ile bilinir. Otomotiv sektöründe ürettiği ürünlerin yanında asansör sektörüne de 2015 yılından itibaren bilgi, tecrübe ve teknolojisini kullanarak AR&GE ve seri üretim çalışmalarına başlamıştır. Yerli ve ulusal arenada kendini kanıtlayan Eker Ailesi yeni yatırımlar yapmak adına Asansör Motor ve Parçaları Üretim sektörüne 2015 yılında girme kararı aldı. Sektörde ki boşluğu gören Eker Markası, “güvenilir kalite üretme” anlayışını kendine misyon edinerek çalışmalarına başlamıştır. 30 yılı aşkın tecrübesini Asansör alanına da taşıyan Eker, bu alanda da takip edilen marka olmayı başarmıştır. Sektörde ki güven eksikliğini dolduran Eker Asansör yatırım ve çalışmalarını “güvenlik” merkezli yapmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, uluslararası kaliteyi yakalayan ve sektörü iyi analiz eden Eker Asansör, başarı grafiğini her geçen gün daha yukarı çekmek için çalışmaktadır. Eker, asansör sistemlerinde kullanılmak üzere tasarladığı ve ürettiği asenkron (dişlili) ve senkron (dişlisiz) makine motorlar ile Türk Asansör sektörünün de öncü ve en çok tercih edilen marka olmak için çalışmalarına devam etmektedir. Eker Asansör `ün gerek personeli, gerek altyapısı, gerekse barındırdığı teknolojiler bakımından sektörün önde gelen üretim tesislerinden biri olan fabrikası 60.000 m2 `lik kapalı alana sahiptir. 2016 yılı sonunda yıllık 8000 makine-motor ve 2017 yılı sonunda ise 24000 makine-motor üretim kapasitesine çıkmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda çözüm ortakları ile birlikte yatırımlarına devam etmektedir.